Türkiye’nin en kaliteli Mor Kekik Balını üretiyoruz.

Sarıkaya Arıcılık olarak Bozcaada da bulunan kovanlarımızdan Türkiyenin en kaliteli Mor Kekik balını üretiyoruz.

Kovanlarımızın adada olmasının en önemli avantajı :
Arılarımızın bal üretim bölgesi dışına çıkamaması ve bölgemize dışarıdan arı girmemesi olarak sayılabilir.
Bunun yanında Bozcaada da Uzun yıllardan bu güne süregelen “Organik tarım projesi” kapsamında adanın büyük bir bölümünde tarım ilacı kullanılmamaktadır. Böylece toplanan polenlerden üretilen ballarımız daha doğal olmaktadır.
Adadaki nufüs az olduğundan dolayı evsel atıklar, soba gazları, ve egzoz emisyonları yok denecek kadar azdır.
Adamızda ticari ürün olarak sadece üzüm bulunmaktadır, üzüm sonradan dikilen bir bitki olmayıp, adanın tarihi ile eş zamanlıdır. Kekik ise yine insan eliyle dikilmeyen , sahibi olmayan dolayısı ile  ilaç atılmayan yerel bir bitkidir. arılarımız  bu kekiğin açtığı mor çiçeklerin polenlerinden  ballarını yaparlar.
Arıların Kovan tamiri için Propolis denilen bir tamir harcı  hazırlarlar. Bunun için asfalt yolların atıklarını da kullanabilirler. Bozcaada daki Yolların çoğu asfaltlanmamıştır. Kovanlarımızın konumlandığı bölge tamamen doğal bir alandadır.

Böylesine temiz bir coğrafyada bal üretirken biz de sorumluluk duygusu ile asla tarım ilacı kullanmıyor, Fenni kovanlarımızın yanında, kara kovanlar ile de üretimimizi geleneksel yöntemlerle devam ettiriyoruz.

2014/2015   4.uluslararası Muğla arıcılık ve çam balı kongresinde  bal birincisi Sarıkaya Arıcılık,bizim için önemli olan balımızı alan kişilerin memnun kalıp tanıtımımızı yapması Sarıkaya Arıcılık olarak en büyük ödülün sizin memnuniyetiniz olduğunu biliyoruz ve unutmuyoruz.

NEDEN SARIKAYA ARICILIK ?

Adamızda ticari ürün olarak sadece üzüm bulunmaktadır, üzüm sonradan dikilen bir bitki olmayıp, adanın tarihi ile eş zamanlıdır. Kekik ise yine insan eliyle dikilmeyen , sahibi olmayan dolayısı ile ilaç atılmayan yerel bir bitkidir. Böylesine temiz bir coğrafyada bal üretirken biz de sorumluluk duygusu ile asla tarım ilacı kullanmıyor, Fenni kovanlarımızın yanında, kara kovanlar ile de üretimimizi geleneksel yöntemlerle devam ettiriyoruz Böylece toplanan polenler,de üretilen
ballarımız da daha doğal olmaktadır. Peteklerden aldığımız balı el makinelerinde süzüp hiç bir fabrikasyon işleme tabi tutmadan cam kavanozlarda sizlere sunuyoruz amacımız sadece ürünlerimizi satmak değil bunun yanı sıra gerçekten bal nedir? Nasıl üretilir ? gerçek anlamda organik olarak üretilen balın faydaları nelerdir? Polenin Propolisin sizi hayrete düşürecek olumlu etkileri nelerdir? Gibi sorularınıza cevap vermek ve sizi arı ürünlerin mucizeleri hakkında bilgilendirmek gibi bir misyonu da üstlendik.

Vizyonumuz ;

Geçmişteki başarılarımızdan esinlenerek daha iyiye ve daima ileriye taşımak, çağdaş Türkiye’mizde içinde yer aldığımız sektörde örnek ve önder bir kuruluş olarak varlığımızı sürdürmek vizyonumuzdur.

Misyonumuz,

Sarıkaya Arıcılık olarak, müşterilerimizin memnuniyetini ön planda tutarak, etik ve ahlaki değerler ışığında, kaliteden ödün vermeden satışlarımızı arttırmak, gelişme ve iyileşme faaliyetlerini sürekli kılarak örnek bir kuruluş olmaktır.