GALERİ 45

Uluslarası Bal Birinciliği’ne hak kazandığımız balımızın tahlil sonuçları;

Tahliller Sıtkı Koçman Üniversitesi Tarafından yapılmış olup, 9 öğretim görevlisi tarafından tadım değerlendirmelerinden de geçer not almış ve petek bal kategorisinde birinci olmuştur.

ULUSLARARASI BAL YARIŞMASI

Yarışmaya 8 farklı ülkeden (Türkiye, Kazakistan, Slovakya, Bulgaristan, Tacikistan, Kırgızistan, Romanya, Ukrayna) 140 yarışmacı katılmıştır.Yarışma 4 ayrı kategoriden oluşmuştur.

Bunlar; Çam Balı, Çiçek Balı, Petek Balı ve Farklı Orijinli Ballar kategorileridir. Yarışmaya konu olan balları değerlendiren 10 kişilik jüri, öncelikle duyusal değerlendirme(Görünüş, Tat- Aroma, Yapı- Yoğunluk, Renk, Koku) yapmış ve bu değerlendirmeyi geçen balların Muğla Sıtkı koçman Üniversitesi Merkez Laboratuarı’nda kimyasal analizleri (Balda C4 şeker oranı, Prolin, Nem, pH ve serbest asitlik, İletkenlik, Antibiyotik analizleri)yapılmıştır. Bu anlamda, 4 farklı kategoride ilk üçte dereceye giren ballara ödülleri verilmiştir. Böylece, Uluslararası Bal Yarışması ile dereceye giren girmeyen tüm katılımcıların balları uluslararası vitrinde kendini tanıtma fırsatı bulmuşlardır.

Bal Yarışması Jüri Üyeleri:

Dr. Mustafa IŞILOĞLU
Dr. Sevgi KOLAYLI
Dr. Hayrettin AKKAYA
Doç. Dr. Mehmet Emin DURU
Doç. Dr. Mehmet ÖZTÜRK
Doç. Dr. Oktay YILDIZ
Doç. Dr. Özgür CEYLAN
Peter BADÁŇ
Şakir ADA
Ziya ŞAHİN

 

GALERİ 46

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından Sarıkaya Arıcılık işletme kurucusu Nizamettin Sarıkaya’ya arıcılık hakkında verdiği ders ve bilgilerden dolayı Teşekkür belgesi verilmiştir.

GALERİ 47

 

GALERİ 48 GALERİ 49 GALERİ 50 GALERİ 51 GALERİ 52 GALERİ 53 GALERİ 54 GALERİ 55 GALERİ 56 GALERİ 57 GALERİ 58 GALERİ 59 GALERİ 60 GALERİ 61 GALERİ 62 GALERİ 63 GALERİ 64 GALERİ 65 GALERİ 66